عینک پلیس مانتو گیلدا
کیف آلوما والت پد ضد عرق مای درای
ساعت Gucci طرح Love گردنبند Love
ست کامل طراحی ناخن سالن اکسپرس میکرو تاچ مکس

زنجیره های غذایی

منبع : کلاس ششم دلفان

 زنجیره های غذایی

سلام دوستان خوب من متن زیر را بخوانید و امیدوارم لذت ببرید.

من در این هفته کتابی خواندم به نام  زنجیره های غذایی .

زنجیره های غذایی واقعا” زنجیر نیستند .ولی یک  زنجیره غذایی  یعنی اینکه:هنگامی که یک موجودی یک موجود دیگر را می خورد و آن جانور هم جانور دیگری را می خورد می گویند زنجیره غذایی ایجاد شده است.

حیوانات باید گیاهان را بخورند ،تا زنده بمانند . زنجیره های غذایی باید سالم بمانند و گر نه ما انسانها هم می میریم .مثلا”گوسفند علف می خورد و ما هم گوسفند را می خوریم معمولا” پایان یک  زنجیره ی  غذایی  انسان است.

حالا می خواهم نمونه ی آبی زنجیره های غذایی را بگویم و همین اول می گویم که زنجیره غذایی آبی با نهنگ تمام می شود .و نهنگ تعداد زیادی ماهی هرینگ می خورد و ماهی هرینگ از جانوران ریز دریایی استفاده می کند و آنها هم از جلبک تغذیه می کنند.

بعضی اوقات بعضی از موجودات هم شکار هستند و هم شکارچی .مثل یک موشی که همزمان هم می دود که شکار کند و هم ممکن است همان لحظه خودش شکار شود.

 زنجیره های غذایی

در جاهای سرد مانند قطب جنوب،خرس قطبی آخرین حلقه یک  زنجیره غذایی است.خرس قطبی شیر دریایی قطبی را می خورد .و شیر دریایی پنگوئن ها را می خورد ،پنگوئن هم ماهی،و ماهی ها هم مثل ماهی های در یایی خودمان همان جلبک.

حالا در مورد گرمترین جای زمین بگوییم یعنی استوا:شیر در آنجا قویترین حیوان است .شیر گوزن را می خورد و گوزن از گیاه تغذیه می کند.

ولی بدبختانه بعضی از زنجیره های غذایی  در گوشه و کنار جهان در معرضخطر هستند و دلیل آن هم آلودگی هواست.

 

ما چه بخواهیم چه نخواهیم آخرین تجزیه کنندگان گیاهان هستند و قارچ هم جزء آنهاست.قارچ ،حلزون،و جانورانی دیگر جزء تجزیه کنندگان هستند .این جانداران ،گیاهان و جانوران را تجزیه و به ماده غذایی تبدیل می کنند.

 

 


8 × = بیست چهار